אלפא דיור דף הבית
קצת עלינו
למה אנחנו
המלצות
דרושים
 
שיפוצים כללים
בניה פרטית
תוספות בניה
שיפוץ חיצוני
קבלן מומלץ
שרותי עזר
בנייה,שיפוצים,כתבות
שיתופי פעולה
ENGLISH
יצירת קשר

 

עיצוב פנים והום סטיילינג מקצועי

       054-6501541

ייעוץ מקצועי ללא התחייבות   050-5607554  

שיפוצים
שיפוץ פנטאהוס במרכז
שיפוץ פנטאהוס במרכז

 

קבלן רשום בפנקס הקבלנים משרד הבינוי והשיכון רשיון מס' 27827

תוספת בניה

תוספת בניה לבית בשרון
תוספת בניה לבית בשרון
תוספת ממ"ד
בניית ממדים במושב במרכז
בניית ממדים במושב במרכז

 

שלד וגמר  לוילות ובתים

שלד וגמר בית במרכז
שלד וגמר בית במרכז
שיפוץ חיצוני לוילות בתים מבנים
שיפוץ חיצוני לבית פרטי
שיפוץ חיצוני לבית פרטי
           אלפא דיור

 קבלני בניה, שיפוצים  תכנית שיתוף פעולה עם קבלני בניין, קבלני שיפוצים, קבלני שלד וגמר, אדריכלים,  מעצבים ומהנדסים, חברת וספקים - לעבודות שיפוצים, תוספת בניה, שלד וגמר, לפרטים

אלפא דיור דף הבית

אלפא דיור דף הבית

קבלן בניין, קבלני בניין
אלפא דיור קבלן בניין, קבלן בניין במרכז, קבלן בניין רשום,
אלפא דיור קבלן בניין, קבלן בניין במרכז, קבלן בניין רשום,

קבלן בניין

קבלן בניין הוא קבלן רשום בפנקס הקבלנים שקיבל רישיון לעסוק בביצוע עבודות הנדסה בנאיות. קבלן בניין שאינו רשום במשרד הבינוי והשיכון אינו מורשה ע"פ החוק לעסוק בעבודות בניה.

מתן רישיון ורישום קבלן בניין בפנקס הקבלנים נבדקים ע"פ השכלה מקצועית, שנות ותק בעבודות בניין, היקף עבודות בניה שביצע קבלן בניין, עברו הפלילי של אותו קבלן בניין, ניהול ספרים כחוק של קבלן בניין וכמובן בחינות מעבר מקצועיות בכ - 12 תחומים לרבות בטיחות וגהות בעבודה.קבלן בניין רשום משלם אגרה שנתית ורישיונו מתחדש אחת לשנה לאחר מעקב ובדיקה  של רשם הקבלנים על העדר עברות חוקי בניה .

קיימים סיווגים שונים של קבלן בניין על פי התמחותו לדוגמא : קבלן שלד, קבלן פיתוח , קבלן תשתיות , קבלן גשרים ועוד. בנוסף מסווג קבלן בניין בהיקף כספי והיקף הפרויקט אותו הוא מורשה לבצע ע"פ חוק . קבלן בניין יכול להיות עצמאי ע"פ כל הקריטריונים או קבלני בניה, או חברת בנייה העוסקת גם ביזמות ותכנון בנוסף להיותה גם קבלן בניין של הפרויקט.

בפרויקט בנייה פרטית נבחר קבלן בניין רשום ע"פ שיקולים אישיים המתבססים על ניסיונו ואמינותו, המלצות, הכרות אישית וכמובן רישומו כדין בפנקס הקבלנים. בפרויקט בנייה ציבורי נבחר קבלן בניין ע"פ חוק במכרז ציבורי ע"פ הקריטריונים ותנאי הסף הנדרשים.
קבלן בניין רשום מתמחה בסוגים שונים של בנייה, שיטות בניה, והיקפי בנייה על פי סיווגו אצל הרשם. קבלן בניין אמור לתת מענה מקצועי לכל בעיה המתעוררת בעבודות בניה. קבלן בניין הוא למעשה פרוייקטור מקצועי שאחראי על הספקת כל החומרים, פועלים בעלי מקצוע וקבלני משנה , כל התאומים וביקורת איכות בניה.

קבלן בניין רציני ידאג להעסיק בעלי מקצוע מעולים, להעמיד פיקוח הדוק. את טיב העבודה ורמת הביצוע בפרויקט מכתיב קבלן בניין. הוא אחראי על חריגה מהלו"ז לביצוע הפרויקט וזאת בנוסף לאחריות כוללת שאליה הוא מחויב .קבלן בניין חייב לדעת לקרוא להבין ולנתח תוכניות בניין שלד וקונסטרוקציה. קבלן בניין רציני יודע ומבין את הרכבי חומרי בניין חוזקם ועמידותם ושיטת יישומם. קבלן בניין חייב להכיר את תקנות הבנייה והבטיחות בעבודה. קבלן בניין טוב ניחן ביכולת ניהול ופיקוח מקצועית,קבלן בניין הגון תמיד יעדכן אתכם בכמה תסתכם עלות בניית בית פרטי בסוף הדרך.

קבלן בניין רשום חייב לעבוד ע"פ חוקי התכנון והבנייה, לבצע עבודות בניה ע"פ הכללים של משרד הבינוי ומשרד התמ"ת, לשמור ולעמוד בחוקי בטיחות וגהות בעבודות בניה. בנוסף חייב קבלן בנייה להעניק אחריות לעבודות בניה ע"פ חוק מכר דירות ולעמוד בכל התנאים והחוקים לעבודות בניין, בניה ועבודות הנדסה בנאיות.

לסיכום : קבלן בניין הוא כמנצח תזמורת והצלחת הפרויקט כולו תלויה בו.

עכשיו השאלה : קבלן מפתח - או מפקח בניה ?מה כדאי ?

טעויות נפוצות :

יותר זול לבנות עם מפקח בניה - טעות , לא נכון!

לקבלן בניין יש פועלים קבועים, קבלני משנה ובעלי מקצוע שעובדים איתו באופן קבוע במחירים הטובים ביותר. להבדיל משיטת קבלן בניין, המפקח אוסף ביחד עם הלקוח הצעות מחיר וקוטף קופון מכל בעל מקצוע או קבלן משנה שהוא כביכול מביא ללקוח . הקופון הזה מגולגל כמובן ללקוח ללא ידיעתו. יוצא מזה שמפקח מרוויח פעמיים : מהלקוח כמה אלפי שקלים בחודש על 2 - 3 ביקורים של שעה בשבוע ועמלות מבעלי מקצוע שמפרישים לו כדי לקבל את העבודה .

המפקח אחראי כלפי הלקוח על טיב הבנייה ואיכות הביצוע - טעות , לא נכון !

אין לו שום אחריות , לא חוקית ולא מעשית , בסופו של יום,מול הלקוח עומדים כל קבלני המשנה כל אחד ואחד בנפרד, המפקח מעביר את האחריות עליהם. במקרה של קבלן בניין, קבלן מפתח - הוא הכתובת היחידה ללקוח על כל בעיה וכל האחריות וכאבי הראש נופלים עליו - מה עדיף ??

פחות טרטור והתעסקות בפרויקט כשיש מפקח - טעות , לא נכון !

הלקוח מעורב בכל שלב, בכל שעה ביום ובכל בעל מקצוע או קבלן משנה שנכנס לעבודה כי הוא משלם לו ישירות ואמור לקבל ממנו אחריות . לא כך אצל קבלן מפתח , הוא סוגר הכול מול כולם והלקוח אינו מעורב בכלום .

תקציב ידוע מראש ללא חריגות כשיש מפקח - טעות , לא נכון !

ראשית תמיד זה טוב לקחת בחשבון חריגות , אך אם יש מפרט טכני וכתב כמויות מסודר, חוזה סופי מפורט עד הפרט האחרון אין כל הבדל בן מפקח לבין קבלן מפתח,ועלויות בניית הבית ידועות מראש.

עכשיו השאלה : קבלן בניין ראשי או מול כל בעל מקצוע בנפרד ?

קבלן מפתח או קבלני משנה ?

שכירת קבלן בניין ראשי, קבלן מפתח, יקרה ב-10%-15% אך בתמורה אתם משוחררים לחלוטין מ"נפלאות" הבנייה, ביקורים ושהייה ללא סוף באתר והעיקר פיקוח הדוק ומקצועי על שלל בעלי המקצוע השונים שיבצעו את העבודה בלי לרמות ולחפף. קבלן מפתח תמיד מתחייב כלפיכם בהסכם אחד לביצוע כלל העבודות. הוא מביא את כל בעלי המקצוע והוא זה שנושא באחריות ישירה לרמת הביצוע, לאיכות העבודות ולוח הזמנים.

קבלן בניין ראשי, קבלן מפתח, אחראי לביטוח העבודה בפוליסת ביטוח ייעודית הכוללת ביטוח צד ג',קבלן בניין אחראי על תשלום לספקים ובעלי המקצוע ולגביכם רק הוא הכתובת היחידה. כמובן אחריות מלאה על העבודה ע"פ חוק מכר דירות. על קבלן בניין רשום ניתן להתלונן במקרה של סכסוך אצל הרשם במשרד הבינוי והשיכון ואף קבלן לא יסכן את רישיון קבלן שלו בגלל רשלנות או תלונות של לקוחות. העסקת קבלן בניין רשום איננה בהכרח יקרה יותר אך מה שבטוח זו האפשרות הנכונה והבטוחה יותר.

אפשרות זולה יותר מאשר קבלן בניין ראשי או קבלן מפתח תהיה באמצעות קבלן או קבלני משנה ובעלי מקצוע שתבחרו אתם לעבודות. במקרה זה אתם תאלצו למצוא אותם,להיות חתומים ישירות מול כל אחד מהם בנפרד ואתם תהיו האחראיים על איכות עבודתם ורמת הביצוע. בד"כ לא תדעו אם הם בצעו את העבודה כפי שצריך, אם הם השתמשו בחומרים תקניים ומקוריים ולא תמיד אתם תוכלו למצוא אותם במקרה של תקלה או תיקון.

לאומת קבלן בניין מקצועי, אתם ברוב המקרים לא תדעו לתזמן אותם לעבודה במועד הרצוי,תמיד יפילו אחריות אחד על השני והעבודה יכולה להתארך הרבה זמן מעבר למתוכנן שלא לדבר על רמת ביצוע שיכולה להיפגע והעלויות הכספיות שיגדלו.

לא כדאי להתפתות להצעות זולות במיוחד . זה מאוד מפתה אך זה מועד לפורענות, כמו כולנו גם קבלני בניין לא אוהבים להפסיד ויגלגלו את ההפסד אליכם בצורת דרישות תשלום עבור תוספות משונות ודברים שלא ידעו כביכול מהתחלה. מכאן הדרך לעצירת העבודה קצרה ביותר ומי שנפגע ביותר הוא אתה הלקוח שנתקע באמצע העבודה עם כל הבלגן. החלפת קבלן בניין תעלה ביוקר מכיוון שקבלני בניין מהססים להיכנס ל"מיטה חולה"  ( פרויקט שננטש ).

לעולם, אבל לעולם, אל תסכמו על עבודה בע"פ אלא בכתב ואל תשלמו טרם חתמתם על הסכם מפורט .

בהצלחה !!

המשך כתבה : עלות בניית בית פרטי ( מומלץ לקרוא !! )
 

 

קבלן בניין במרכז, קבלן בניין בשרון, קבלן בניין בתל אביב, קבלן בניין ברמת השרון, קבלן בניין ברעננה, קבלן בניין בכפר סבא, קבלן בניין, בהרצליה, קבלן בניין ברמת גן, קבלן בניין בפתח תקווה, קבלן בניין בגבעתיים, קבלן בניין במרכז, קבלן בניין בתל אביב,

 050-5607554

alfadiur@gmail.com

 I בניה על הגג I בניה קלהתוספת בניה I שיפוץ חיצוני I קבלן מומלץ I  עלות בניית בית פרטי,I

 © כל הזכויות שמורות חברת אלפא דיור בע"מ קבלני בניין, קבלני שיפוצים 050-5607554

צור קשר
דף הביתהדפסה