אלפא דיור דף הבית
קצת עלינו
למה אנחנו
המלצות
דרושים
 
שיפוצים כללים
בניה פרטית
תוספות בניה
שיפוץ חיצוני
קבלן מומלץ
שרותי עזר
בנייה,שיפוצים,כתבות
שיתופי פעולה
ENGLISH
יצירת קשר

 

עיצוב פנים והום סטיילינג מקצועי

       054-6501541

ייעוץ מקצועי ללא התחייבות   050-5607554  

שיפוצים
שיפוץ פנטאהוס במרכז
שיפוץ פנטאהוס במרכז

 

קבלן רשום בפנקס הקבלנים משרד הבינוי והשיכון רשיון מס' 27827

תוספת בניה

תוספת בניה לבית בשרון
תוספת בניה לבית בשרון
תוספת ממ"ד
בניית ממדים במושב במרכז
בניית ממדים במושב במרכז

 

שלד וגמר  לוילות ובתים

שלד וגמר בית במרכז
שלד וגמר בית במרכז
שיפוץ חיצוני לוילות בתים מבנים
שיפוץ חיצוני לבית פרטי
שיפוץ חיצוני לבית פרטי
           אלפא דיור

 קבלני בניה, שיפוצים  תכנית שיתוף פעולה עם קבלני בניין, קבלני שיפוצים, קבלני שלד וגמר, אדריכלים,  מעצבים ומהנדסים, חברת וספקים - לעבודות שיפוצים, תוספת בניה, שלד וגמר, לפרטים

אלפא דיור דף הבית
בנייה,שיפוצים,כתבות

בניה קלה

בנייה,שיפוצים,כתבות

בניה קלה
בניה קלה, בניה קלה במרכז, בניה קלה על הגג,
בניה קלה, בניה קלה במרכז, בניה קלה על הגג,

בניה קלה

תוספת בניה, בניה על גגות, בניה קלה ( בניה היבשה )

בין כל שיטות בניה הנפוצות כיום בארץ תופסת שיטת בניה קלה תאוצה.

בניה בשיטת בניה קלה או כפי שנקראת בניה יבשה, מקובלת מאוד בשנים האחרונות. אחת אחת הסיבות לפופולריות בשיטת בניה קלה היא מכיוון שבדרך כלל המבנה הקיים ובעיקר הגג עליו מתוכנת הבניה אינם בנויים לקבל משקל נוסף ואחת מאופציות  בניה היא בניה יבשה - קלה במקום השיטה  המסורתית -בטון ,בלוקים וטיח הנקראת בניה רטובה .
השיטה ה"יבשה" בניה קלה  - שלד מתכת או עץ וחיפוי עם פלטות צמנט בורד חיצוניות .בניה קלה היא שיטת בניה המבוססת על חומרים מתקדמים.

להבדיל מבניה קונבנציונאלית בניה קלה מהירה ונקייה יותר, אך לא בהכרח זולה יותר. קיימות טכניקות שונות בביצוע בניה קלה החל מבניית המבנה מחוץ לאתר והבאתו מוכן, בניה של חלקי המבנה והרכבתם באתר וכלה בשיטת בניה קלה כולל הקונסטרוקציה באתר.

בניה קלה מבוססת על מספר שכבות חומרים מבודדים היטב ועמידים לפגעי מזג האוויר. בניה קלה מקובלת מאוד כ - תוספת בניה על גגות. בתוך מספר ימים ניתן לבנות חדר או יחידת דיור בשיטת בניה קלה.

תוספת בניה רגילה על גג היא תוספת משקל למבנה ולכן לפעמים בניה קלה מאושרת ע"י הרשויות בקלות יחסית לאומת בניה רגילה. איכות החומרים של בניה קלה הם גבוהים וניתן להגיע לרמת ביצוע מושלמת. את עבודות הבניה יבצע קבלן בניין, קבלני בניין, רשומים בפנקס הקבלנים . 

יתרונות בניה קלה בתוספת קומה :

גמישות בתכנון וגימור בניה, גמישות בעיצוב בניה, בידוד טרמי ואקוסטי, בניה נקיה, בניה מהירה, חיסכון בעלויות בניה בין היתר הכיון שנחסך הצורך בחיזוק המבנה הקיים עקב המשקל הבסיסי הנמוך בשיטת בניה קלה .
סיכום נושא עלויות בניה קלה :
עלות החומרים + עבודה + לוגיסטיקה + פינוי פסולת - נמוכה מ"בניה רטובה" מסורתית אך לא בצורה משמעותית .

בניה קלה מצטיינת בעמידות גבוהה ברעידות אדמה בגלל משקלה הנמוך. שיטת בניה הנפוצה כיום בעולם לרבי קומות היא בניה של שלד מתכת שעמיד יותר מבטון בפני ריעדות אדמה. כבסיס בניה לקירות בניה קלה על גגות יש לצקת חגורת בטון בגובה מינימום 10 ס'מ ולאטום אותן למניעת חדירת מים במקרה של הצפה בגג.

יש לזכור בתכנון בניה שהגג מחדיר למבנה בין 70%-80% מהטמפרטורה החיצונית (חום, קור) ועל כן מומלץ להשקיע בבידוד הגג ע"י בניה של גג כפול עם חלל אוויר בין הגג לתקרה לקבלת בידוד מכריות אוויר הכלואות בחלל הגג .

יש להקפיד במהלך בניה על התקנת קופריבנד מתחת למסלולים וע"ג ניצבים לפני חיבור הלוחות. לשיפור נוסף של האקלים הטרמי רצוי לתכנן בניה עם שטח חלונות לא יותר מ-25% משטח הרצפה כמו כן מומלץ ליצור בתכנון בניה - מעבר רוחות בין הפתחים לאוורור טבעי של המבנה . זיגוג כפול של חלונות והצללה של הפתחים יוסיף וישפר את איכות החיים בשיטת בניה קלה ויורידו את הוצאות המיזוג בקיץ.

בניית בית פרטי בשיטת בניה קלה אינה מומלצת. פועלות בארץ מספר חברות המציעות בנייה קלה, מהירה או בניה נקיה ועוד מיני גימיקים מוזרים. אותן חברות המציאו שיטות בנייה קלה שנועדו במיוחד להוזיל עלות בניית בית פרטי על חשבון עמידות וחוזק. שיטות בניה אלו אינן מוכרות דיין, אין להן תקן בניה ולא ניתן לקבוע את עמידותן לאורך שנים. דוגמא לשיטת בניה שקרסה ראינו עם שיטת פלקל ( אסון ורסאי ). אותן חברות לא מזכירות ללקוחות כי תוחלת החיים של בית הבנוי בשיטת בניה קלה ועמידותו הינו קצר משמעותית מבניה קונבנציונלית. אחזקת הבית תהיה יקרה הרבה יותר ולכן שווי הנכס יהיה נמוך הרבה יותר וכדאיות העסקה מוטלת בספק מה גם שההפרש במחיר זניח.

לסיכום : עבור תוספת של חדר או שניים בניה קלה זולה יותר, בניה קלה מהירה יותר, בניה קלה נקיה יותר, בניה קלה בטוחה יותר בשל משקלה הקל, בניה קלה ניתנת לפירוק ושימוש חוזר, בניה קלה בטוחה יותר בריעות אדמה, בניה קלה היא בניה ירוקה וחוסכת אנרגיה.

קבלן בניין...

קבלן שיפוצים...

למה אנחנו...

 

 050-5607554

alfadiur@gmail.com

בניה קלה במרכז, בניה קלה בשרון, בניה קלה בתל אביב, בניה קלה ברמת גן, בניה קלה ברעננה, בניה קלה בפתח תקווה, בניה קלה על הגג, תוספת בניה קלה, תוספת בניה קלה על הגג, בניה קלה במרכז, 

 © כל הזכויות שמורות חברת אלפא דיור בע"מ קבלני בניין, קבלני שיפוצים 050-5607554

 
 
 
 
 
דף הביתהדפסה