אלפא דיור דף הבית
קצת עלינו
למה אנחנו
המלצות
דרושים
 
שיפוצים כללים
בניה פרטית
תוספות בניה
שיפוץ חיצוני
קבלן מומלץ
שרותי עזר
בנייה,שיפוצים,כתבות
שיתופי פעולה
ENGLISH
יצירת קשר

 

עיצוב פנים והום סטיילינג מקצועי

       054-6501541

ייעוץ מקצועי ללא התחייבות   050-5607554  

שיפוצים
שיפוץ פנטאהוס במרכז
שיפוץ פנטאהוס במרכז

 

קבלן רשום בפנקס הקבלנים משרד הבינוי והשיכון רשיון מס' 27827

תוספת בניה

תוספת בניה לבית בשרון
תוספת בניה לבית בשרון
תוספת ממ"ד
בניית ממדים במושב במרכז
בניית ממדים במושב במרכז

 

שלד וגמר  לוילות ובתים

שלד וגמר בית במרכז
שלד וגמר בית במרכז
שיפוץ חיצוני לוילות בתים מבנים
שיפוץ חיצוני לבית פרטי
שיפוץ חיצוני לבית פרטי
           אלפא דיור

 קבלני בניה, שיפוצים  תכנית שיתוף פעולה עם קבלני בניין, קבלני שיפוצים, קבלני שלד וגמר, אדריכלים,  מעצבים ומהנדסים, חברת וספקים - לעבודות שיפוצים, תוספת בניה, שלד וגמר, לפרטים

אלפא דיור דף הבית
בנייה,שיפוצים,כתבות

איך מתחילים פרויקט שיפוצים

בנייה,שיפוצים,כתבות

איך מתחילים פרויקט שיפוצים

טיפים לביצוע שיפוצים בבית,

רקע כללי

ענף שיפוצים בישראל מגלגל כ- 3 מיליארד דולר בשנה, כך עולה מנתוני ארגון קבלני השיפוצים. כל בית אב עובר בשלב כלשהו פרויקט שיפוצים ומתיחת פנים. זו הסיבה שהענף מושך אליו אלפי חאפרים בלתי מורשים המכנים עצמם קבלני שיפוצים לאחר שהחליפו מנורה בבית וחושבים שיודעים הכול. גם שרלטנים יש למכביר המנצלים תמימותם של לקוחות תמימים מוציאים מהם כספים במרמה ומעמידים אותם מול שוקת שבורה.

ע"פ נתוני התאחדות קבלני שיפוצים בישראל פועלים כ - 15,000 שיפוצניקים אך רק כ - 1,100 הם קבלני שיפוצים מורשים הרשומים כחוק ברשם הקבלנים. קבלן שיפוצים רשום מופיע בסיווג ג' 131 (שיקום ושדרוג מבנים) ברשם הקבלנים ורשאי לבצע עבודות שיפוצים עד לסכום של 1,400,000 ₪ לפרויקט.  קבלן שיפוצים שאיננו רשום בפנקס הקבלנים אינו רשאי לבצע עבודת שיפוצים שהיקפה עולה על 40,000 ₪ ולמעשה הוא עובר על החוק ומסתכן בתביעה משפטית של פקחי משרד התמ"ת . גם מזמין העבודה עובר על החוק ומסתכן בתביעה משפטית ובעצירת העבודה . דבר נוסף שמבלבל לא מעט : התאחדות קבלני השיפוצים זה ארגון/עמותה ולא רשם הקבלנים הממשלתי. שיפוצניק המציג עצמו חבר/רשום ב''התאחדות קבלני שיפוצים'' - אינו "קבלן רשום" כחוק בפנקס הקבלנים ואינו מורשה משרד הבינוי והשיכון. דרשו לראות תעודת קבלן רשום בתוקף של משרד הבינוי והשיכון מדינת ישראל.

סטטיסטיקה : לפי נתוני ארגון קבלני שיפוצים, בחודשים יולי אוגוסט קיימת עלייה של 25% בביקוש לעבודות שיפוצים והביקוש גורם לעלייה של כ-15% במחירים שדורשים קבלני שיפוצים.

אז איך מתחילים פרויקט שיפוצים ?

תכנון ראשוני : חשוב להגדיר בקווים כלליים את הצרכים שלכם מהדירה, כיצד היא עתידה לשרת את אתכם ואיך אתם רוצים שהיא תראה. הגדירו תקציב וקבעו מועד נוח לביצוע שיפוצים .

במידה ומדובר בשיפוצים קטנים ומקומיים של חדר או שניים, עם קצת חוש טכני ודמיון תוכלו לתכנן בעצמכם : ציירו תכנית/סקיצה של הדירה עם מידות מדויקות ככל האפשר עם סוגי חומרים, צבעים, סגנון ריצוף, תכננו מיקום שקעים ומפסקים, ריהוט ומקום לטלוויזיה , אלמנט יפה מגבס וכו'. בתכנון שיפוצים גדולים יותר ניתן לשכור אדריכל או מעצב פנים. ( גם קבלן שיפוצים מנוסה יכול לסייע ). בסוף הליך התכנון תהיה לכם תכנית ותמונה מלאה לעבודה.

הסטייה מתקציב שיפוצים הינה אחת הבעיות בדרך אל בית החלומות ולכן עליכם לברר מראש עלויות כלליות כדי שהתכנית שלכם תתאים לתקציב.

תכנון ועיצוב הבית : 

שכירת אדריכל פנים/מעצב לתכנון שיפוצים בבית מלווה גם היא בהתלבטויות. כמו בכל מקצוע אחר גם במקצוע שיפוצים : הם רואים מה שאנו לא מסוגלים לראות. את המתכנן שיפוצים שלנו נבחר לפי שלשה פרמטרים עיקריים: 1 . מקצועי (עבודות קודמות וסגנון אישי), 2 . הבנה וקליק משותף, 3 . כמובן המחיר.

עלות מתכנן שיפוצים תלויה במוניטין שלו, מורכבות וגודל הפרויקט שלנו והיקף הזמן שהוא אמור להשקיע. המחיר נע מ - 1,000 $ צפונה עבור שיפוץ קטן ועד 12% מעלות שיפוצים בהיקף גדול. עבודת המתכנן נעשית בשיתוף עם המזמין, תקשורת טובה ואמון הדדי יביאו לתוצאות שיפוצים מוצלחות.

לעתים, לחלק מתוכניות שיפוצים הכוללים שינוים בשלד המבנה ( הריסת קירות ) יתבקשו תוכניות של מהנדס בניין. קיימים משרדי אדריכלים/מעצבים שמציעים ללקוחות שירות כולל מהנדס בניין (במידה ויש צורך) וכן המלצות על קבלני שיפוצים ( וספקים שונים - הכול תמורת קופון קטן שיגולגל בסוף אליכם ).

שימו לב שהסכם עם המתכנן יכלול מספר נקודות עיקריות: העברת 2 או 3 סקיצות לבחירה, תכנון ועמידה בתקציב שלכם, התחייבות ללוח זמנים להשלמת תכניות שיפוצים , סיכום על רמת הפירוט החל מתוכנית פריסת קירות ועד בחירת הידיות לארון הבגדים, תדירות ביקורים באתר שיפוצים לפיקוח וליווי על העבודות המבוצעות בשטח, לווי ויעוץ ברכישת כלים, אביזרים,ריהוט, ולסיכום הכנת כתב כמויות ומפרט טכני. נהוג שמתכנן שיפוצים יכין את התכניות על פי היכרותו את מחירי השוק, אך לרוב, בידיעה או שלא בידיעה הם חורגים מהתקציב וסקר שוק מקיף יותר עשוי לשקף רמת מחירים אחרת.

הסיבות לחריגה ממסגרת תקציב שיפוצים הם שינויים ותוספות בעבודה תוך כדי ביצוע, או אירועים בלתי צפויים. מומלץ לשמור 10%-15% מהתקציב שיפוצים לחריגות.

שיפוצים לבד - או עם קבלן שיפוצים ?

בתכנון שיפוצים ישנם מספר דברים שכדאי לקחת בחשבון שיעזרו לכם בהמשך הדרך להפוך את הפרויקט שלכם לחוויה קלה ונעימה. בחירת האפשרות לשכור קבלן שיפוצים או בעלי מקצוע נפרדים קובעת את הצלחת הפרויקט ועד כמה תצאו ממנו מותשים.

ועכשיו נשאלת השאלה : שיפוצים לבד, או עם קבלן שיפוצים?

קבלן שיפוצים ראשי או מול כל בעל מקצוע בנפרד ?

שכירת קבלן שיפוצים ראשי יקרה ב-10%-15% ממצב בו תעשו הכל לבדכם. אך בתמורה אתם משוחררים לחלוטין מ"נפלאות" השיפוץ, ביקורים ושהייה ללא סוף באתר שיפוצים והעיקר פיקוח הדוק ומקצועי על שלל בעלי המקצוע השונים שיבצעו את העבודה בלי לרמות ולחפף.

ולכן אם בחרתם באפשרות הראשונה והנוחה עליכם למצוא קבלן שיפוצים רשום בפנקס הקבלנים. קבלן שיפוצים רשום מתחייב כלפיכם בהסכם אחד לביצוע כלל העבודות. הוא מביא את כל בעלי המקצוע והוא זה שנושא באחריות ישירה לרמת הביצוע, לאיכות העבודות ולוח הזמנים.

קבלן שיפוצים אחראי על ביטוח העבודה בפוליסת ביטוח ייעודית כולל ביטוח צד ג', הוא האחראי על התשלום לספקים ובעלי המקצוע ולגביכם הוא הכתובת היחידה. כמובן אחריות מלאה על העבודה מוענקת ע"י קבלן שיפוצים רציני. על קבלן רשום ברשם הקבלנים ניתן להתלונן במקרה של סכסוך אצל הרשם במשרד הבינוי והשיכון והוא לא יסכן את הרישיון שלו בגלל רשלנות או תלונות של לקוחות. העסקת קבלן שיפוצים רשום איננה בהכרח יקרה יותר אך מה שבטוח זו האפשרות הנכונה והבטוחה יותר.

אפשרות זולה יותר לעשות שיפוצים בבית תהיה באמצעות כמה בעלי מקצוע שתבחרו בהתאם לעבודות שיפוצים הדרושות. במקרה זה אתם תאלצו למצוא אותם, להיות חתומים ישירות מול כל אחד מהם בנפרד ואתם תהיו האחראיים על עבודתם.

בד"כ לא תדעו אם הם בצעו את העבודה כפי שצריך, אם הם השתמשו בחומרים תקניים ומקוריים ולא תמיד תוכלו למצוא אותם במקרה של תקלה או תיקון. ברוב המקרים לא תדעו לתזמן אותם לעבודה במועד הרצוי, הם יפילו אחריות אחד על השני והעבודה יכולה להתארך הרבה זמן מעבר למתוכנן שלא לדבר על רמת ביצוע שיכולה להיפגע.

לא כדאי להתפתות להצעות שיפוצים זולות במיוחד ולבחור קבלן שיפוצים שאינו רשום ברשם הקבלנים. זה מאוד מפתה אך זה מועד לפורענות, כמו כולנו גם קבלני שיפוצים לא אוהבים להפסיד ויגלגלו את ההפסד אליכם בצורת דרישות תשלום עבור תוספות משונות ודברים שלא ידעו כביכול מהתחלה. מכאן הדרך לעצירת העבודה קצרה ביותר ומי שנפגע ביותר הוא אתה הלקוח שנתקע באמצע העבודה עם כל הבלגן.

החלפת קבלן שיפוצים תעלה ביוקר מכיוון שקבלני שיפוצים מהססים להיכנס ל"מיטה חולה" ( פרויקט שיפוצים שננטש ).

עבודות שיפוצים קטנות ולא מורכבות כמו למשל צביעת דירה ונישה גבס, ניתן להעביר לשיפוצניק שעושה הכול לבדו ולכן העלות תהיה נמוכה. בכל מקרה שיש צורך בעבודות מקצועיות כמו חשמל, אינסטלציה, ריצוף, בנייה, טיח, מומלץ שיעשו בידי בעלי מקצוע מורשים, מומחים בתחומם.

הסכם עם קבלן שיפוצים :

לעולם, אבל לעולם, אל תסכמו על עבודת שיפוצים בע"פ אלא בכתב ואל תשלמו טרם התחילה העבודה.

כאשר אנו עורכים הסכם שיפוצים עם קבלן, יש להקפיד על עריכת חוזה מפורט ככל שניתן. הדבר מונע סכסוכים ועוגמת נפש במקרה של טעויות.

כשהחלטנו לעשות שיפוץ דירה, שיפוצים, רצוי לא להשאיר נושאים פתוחים ולהגיד "נסתדר". חשוב לסגור את עניין הניקיון בסביבה ולעגן בחוזה מי משלם על נזקים או טעויות בעבודות שיפוצים. כדאי גם להגדיר זמני עבודה: ישנן רשויות מקומיות שאינן מאפשרות עבודות שיפוצים לאחר השעה 19:00 ואז עלול לטעון אותו קבלן שמכיוון והוא מוגבל בשעות העבודה הוא אינו יכול לעמוד בלוח הזמנים.

יש לקבוע בהסכם שיפוצים מחירים לעבודות נוספות שאינן כלולות בהסכם ונעשות בפועל. הסכם עם קבלן שיפוצים ראשי או בעלי מקצוע נפרדים צריך להבטיח כמה דברים עיקריים: שמועד סיום עבודות שיפוצים יהיה תאריך קשיח, ולהוסיף בחוזה קנס על פיגור במסירת העבודה.

יש לקבוע מראש שלבים בעבודת שיפוצים ולשלם על כל שלב ושלב בנפרד . בכל מקרה השאירו 20%-10% מהתשלום לגמר העבודה. הוסיפו בהסכם אחריות מלאה על העבודה של אותו קבלן ובדקו את פרטיו האישיים, כתובתו, מס' זהות וכיוצ''ב .

אם שכרתם אדריכל, מעצב פנים או מפקח בנייה לעבודת שיפוצים, תוכלו להיעזר בהם להכנת ההסכם מול קבלן שיפוצים. סיום הפרויקט ומסירת העבודה ייעשו בנוכחותכם ובנוכחות כל יועץ או מתכנן ששכרתם את שירותיו.

המטרה היא בדיקת איכות העבודות ועמידתו של קבלן שיפוצים בתנאים בהתאם לתכניות ולהסכם המקורי. במקרה של תיקונים והשלמות בביצוע העבודה תצטרכו לקבוע מועד סיום חדש, אך התשלום ששמרתם לגמר העבודות ישולם לקבלן אך ורק לאחר ביצוע כל התיקונים לשביעות רצונכם המלאה.

בהצלחה !!

כתבה : קבלן שיפוצים רשום ( מומלץ לקרוא !! )

 050-5607554

alfadiur@gmail.com

שיפוצים בבית, קבלן שיפוצים רשום  שיפוץ דירה, שיפוצים, תוספת בניה, קצת עלינו, שיפוץ בתים, קבלן מומלץ, למה אנחנו,

 © כל הזכויות שמורות חברת אלפא דיור בע"מ קבלני בניין, קבלני שיפוצים 050-5607554

 
 
 
 
 
דף הביתהדפסה