אלפא דיור דף הבית
קצת עלינו
למה אנחנו
המלצות
דרושים
 
שיפוצים כללים
בניה פרטית
תוספות בניה
שיפוץ חיצוני
קבלן מומלץ
שרותי עזר
בנייה,שיפוצים,כתבות
שיתופי פעולה
ENGLISH
יצירת קשר

 

עיצוב פנים והום סטיילינג מקצועי

       054-6501541

ייעוץ מקצועי ללא התחייבות   050-5607554  

שיפוצים
שיפוץ פנטאהוס במרכז
שיפוץ פנטאהוס במרכז

 

קבלן רשום בפנקס הקבלנים משרד הבינוי והשיכון רשיון מס' 27827

תוספת בניה

תוספת בניה לבית בשרון
תוספת בניה לבית בשרון
תוספת ממ"ד
בניית ממדים במושב במרכז
בניית ממדים במושב במרכז

 

שלד וגמר  לוילות ובתים

שלד וגמר בית במרכז
שלד וגמר בית במרכז
שיפוץ חיצוני לוילות בתים מבנים
שיפוץ חיצוני לבית פרטי
שיפוץ חיצוני לבית פרטי
           אלפא דיור

 קבלני בניה, שיפוצים  תכנית שיתוף פעולה עם קבלני בניין, קבלני שיפוצים, קבלני שלד וגמר, אדריכלים,  מעצבים ומהנדסים, חברת וספקים - לעבודות שיפוצים, תוספת בניה, שלד וגמר, לפרטים

אלפא דיור דף הבית
בנייה,שיפוצים,כתבות

אבן טבעית כמו יין טוב

בנייה,שיפוצים,כתבות

אבן טבעית כמו יין טוב

אבן טבעית כמו יין טוב 

אבן טבעית היא כמו יין אשר ככל שהיא מתיישנת כך היא משתבחת לאורך השנים. אבן טבעית משתלבת בסביבתה ומתאימה את גווניה . הטרנד הנוכחי היום הוא לאבנים עתיקות מפירוק בני מאות שנים. יתרון נוסף שיש בישום אבן טבעית על פני מוצרים מתועשים כדוגמת קרמיקה וכדומה הוא תחזוקה :פגיעה של עצם כבד על ריצוף אבן טבעית בד"כ לא יגרום נזק, במקרה הגרוע יותז שבב ואז, במקרים של אבן המעובדת בעיבוד ידני לא יהיה צורך לבצע כל טיפול באבן לתיקון הנזק. בריצוף מלוטש ניתן לבצע תיקון וליטוש ללא צורך להחליף אריח אבן. דבר זה אינו מתאפשר באבנים סינטטיות ומוצרים מתועשים .אבן טבעית שמורה לה מאז ומעולם מקום של כבוד והערכה בבניה וארכיטקטורה. בזכות חוזקה וזמינותה שימשה אבן טבעית בתקופות קודמות כחומר בסיסי לבניה. הטבעיות שבמראה אבן , גווניה ויופייה, ממשיכים וימשיכו בעתיד לשמש כחומר יסודי לבניה ועיצוב .רשויות רבות בארץ שומרות על מראה אחיד בעיר וכופות על קבלנים חיפויי אבן.( לדוגמא ירושלים). כיום הנטייה הגוברת היא לכיוון אבן טבעית במקום השיש והקרמיקה של הדור הקודם. אבן הטבעית מעניקה תחושה של חזרה אל הטבע ורוב האנשים מרגישים מחוברים לפרויקטים המשלבים אבן טבעית. המרקמים הטבעיים הטבועים בה וגווניה הרבים של אבן טבעית יוצרים תחושת חום וטבעיות ומשמשים מקור השראה עשיר ואין סופי לאדריכלים ומעצבים. אבן טבעית על סוגיה ומרקמיה היא ציור קיר, פסל סביבתי. נהוג להשתמש בחיפויי אבן מסוגים לקירות חיצוניים ופנימיים, לריצוף חיצוני ופנימי, ליצור אלמנטים עיצוביים שונים חצובים מאבן כמו מדרגות, ספי דלתות וחלונות, כיורים ואגני אמבט גדולים וכן ספסלי אבן, שולחנות וכדומה, בעיקר בחוץ. שכן, שם האבן עומדת בכבוד בפגעי מזג האוויר ומתיישנת ביופי והדר.

סוגי אבן טבעית

אבן החול, הידועה בארץ כ- אבן כורכר מקומית או המיובאת מספרד, מרוקו ומדינות אחרות - היא יצירת מופת של הטבע. היא נראית כמו גוש חול מחורר ומשמשת בעיקר לחיפויי בניינים, שבילי הליכה, קירות, גדרות, חומות וכדומה.היתרון שלה כחיפוי אבן חיצונית הוא בכך שכמו שהיא סופגת את מי הגשם היא גם מתייבשת במהירות, הרוח והחול הנישא בהם יוצרים לה התזת חול טבעית ושומרים אותה נקייה. היא לא תינזק כמו אבן מלוטשת בגלל איבוד הברק.אבן הגיר, האופנתית והנמכרת ביותר היום, היא נמצאת בכל מקום שהיה פעם ים. אבן זו מוכרת בסוגיה השונים כמו מצפה צהוב, אבן חברון (לבנה), חלילה (קרם), ביר זית (אפור), יטיר (צהוב). לכל אחד מסוגי אבן אלו תכונות משלו ורמת צפיפות שונה, אולם ההבדלים מזעריים ומתבטאים בעיקר בצבע ובגוון. השימוש באבן הגיר לסוגיה מגוון והיא מתאימה לריצופים, חיפויים, משטחי אמבט, ספי חלונות, כיורים ועוד.
גם השיש, שם שנגזר מיוונית ופירושו "אבן זוהרת", היא אבן, אשר שלא כמו אבן הגיר, למשל, עברה תהליך מטמורפי של התחממויות והתקררויות קיצוניות בבטן האדמה במשך מיליוני שנים. מבחינת השימוש אין הבדל בינה לבין אבן והיא מתאימה לכל הפונקציות המוזכרות של אבן בחיפוי פנימי וחיצוני, ריצוף - פרטי וציבורי, מדרגות, ספים וכו'. השיש מגוון בצבעוניותו ובעיבודיו ומאופיין בטקסטורה המציצה מתוך החומר. יש שיש המעובד באופן תעשייתי (רזינה), המורכב מ-96% שיש טבעי ומ-4% פולימרים, הנקראים "רזין". להבדיל מהשיש הטבעי, שיש המעובד מיוצר בסדרות ייצור ולפיכך מראהו הומוגני. למרות עלותו הנמוכה, שיש כזה אינו טבעי ממש ולכן אינו מתאים לריצוף חוץ. כך גם אין לרצף אריחי שיש מעובד במקומות בעלי חימום רצפתי.
הגרניט הוא סלע מגמטי - מליבת כדור הארץ - והוא חזק במיוחד. מזהים אותו על פי הטקסטורה המיוחדת שלו, הנראית כמו שילוב של אפור עם נקודות שחורות או ורוד עם נקודות אפורות וכדומה, במגוון רב של גוונים. החומר מבריק בבסיסו ואינו מאבד את הברק. אפשר לעבדו בהתזת חול או לטקסטורה מחוספסת. לחלופין ניתן לצרוב אותו בחומצה למרקם המשנה את גוון הגרניט. הגרניט מתאים לחיפויי מבני היי-טק בעיבודים שונים ,משטחי מטבח וגם לריצוף שטחי ציבור. אבן הצפחה ייחודית בצורתה, המתאפיינת במראה של שכבות. הצפחה הייתה פופולארית מאוד לפני כעשור בגווניה הכהים (שחור וחום כהה) וכיום מבוקשת יותר בצבעיה הבהירים. האופי הפראי והלא אחיד של אבן צפחה מקנה אווירה מיוחדת בריצוף לא מסותת או מעובד, לשטחי פנים ולחוץ. אבן הצפחה חזקה מאוד,בעלות ספיגה נמוכה ולכן אינן מוכתמות בקלות, היא עומדות יפה בשחיקה ושריטות ונראית יפה גם בגדלים שונים ולא אחידים, בעיבוד מחלק ובציפוי מט או מבריק .הטרוורטין, אבן שמוצאה בקרקעית נהרות ונחלים, מתאפיינת בצבעים שונים, בהתאם לארץ מוצאה (החל מלבן המיובא מאיטליה וכלה בזהוב המיובא מטורקיה). אבן זו מחוררת מאוד ואפשר להשאיר אותה בצורתה זו בחיפויים. בריצוף, נהוג לסתום את החורים באבן בדבק שקוף שמבליט את החורים או בדבק באותו הגוון. יש אבן טרוורטין הנחתכת בכיוון הנגדי, מה שמשווה לה מראה של אבן ישנה. את החורים ממלאים בדבק שיש ומלטשים בליטוש אבן. אבן זו היא אחת מהאבנים העומדות מעל הזמן והאופנה ומקנות מראה קלאסי.

עיבודי אבן טבעית 

דוגמאות לעיבודי אבן טבעית :נסור- ללא ליטוש כלל, מחלק - מלוטש אך לא מבריק (מט), ומלוטש - מבריק. קיימים עיבודים ייחודיים נוספים, כמו עיבוד מותז חול, ענתיקטו(עיבוד למראה מיושן), עיבוד "מכובס" (טרומל) המעניק גם הוא מראה מיושן ועיבודים ידניים מסורתיים שונים כמו תלטיש, טובזה, מסמסם ועוד, המקנים טקסטורות שונות לאבן.
להבדיל מחומרים המיוצרים באופן מכני השוני באריחי אבן טבעית גדול יותר בגוונים ובמרקם. לכל סוג אבן צורות משלו. לדוגמא אבן חלילה שדרגת השונות בה נמוכה יחסית כך שמשטחי חיפוי וריצוף נראים אחידים. לעומת אבן מצפה שהינה בעלת שונות גבוהה יותר בגוון והן במרקם והמשטח נוטה להיות פחות אחיד. יש לציין שדרגת שונות גבוה אינה מהווה חיסרון אלה יוצרת מרקם מעניין הכול עניין של טעם. . 

 

 050-5607554

alfadiur@gmail.com

בניה על הגג I שיפוצים בבית I בניה קלה I תוספת בניה I שיפוץ חיצוני I עלות בניית בית פרטי ן קבלן בניין, קבלני בנייןקבלן שיפוצים רשום I

  © כל הזכויות שמורות חברת אלפא דיור בע"מ קבלני בניין, קבלני שיפוצים 050-5607554

 

 
 
 
 
 
דף הביתהדפסה